wtorek, 27 października 2015

Dynia na Halloween 2015 - Zoombie Mickey Mouse + szablon


Jak co roku o tej porze dodaję wpis o tym jak wykonać dynię na Halloween. Nie ma w tym nic trudnego, a zabawy przy tym co niemiara ;) Co sezon staram się podnosić trochę poprzeczkę, więc tym razem padło na... staszną Mickey Mouse w wersji Zoombie :) Dlaczego akurat taka? Bo po 1) dynia na Halloween musi być straszna, po 2) uwielbiam Mickey Mouse, więc połączyłam obie te rzeczy. NIe rozpisując się zbytnio zapraszam Was na kurs jak zrobić takową dynię ;)Po pierwsze musimy znależć odpowiednio dużą dynię. Po drugie drukujemy zamieszczony poniżej szablon.

Szablon: http://pumpkincraze.com/

Używając miseczki do musli odrysowujemy okrąg i wycinamy otwór. Podważamy i odrywamy górę dyni.


Teraz najbardziej "siłowa" robota - wydrążanie dyni. Ja rok temu w Tchibo nabyłam specjalny zestaw do rzeźbienia w dyni, a Wam polecam użyć dużej łyżki stołowej

Za pomocą taśmy przyklejamy szablon do dyni - tak aby dobrze przylegał. Następnie za pomocą szpikulca (lub drutu do robienia swetrów) nakłuwamy szablon w miejscach, które przeznaczone są do wycięcia.


Po odklejeniu naszego szablonu dynia powinna wyglądać tak:


Teraz zaczyna się najlepsza i najbardziej precyzyjna zabawa.... wycinanie drobnych elementów. Ja używam do tego nożyka z ząbkami, wy możecie użyć nożyka do tapet (tylko uwaga na palce!). I raz po razie łączymy kropki i wycinamy poszczególne elementy.


Na sam koniec "dopieszczamy" wszystkie krawędzie - równając je i odcinając wszelkie farfocle. Najwięcej zabawy będzie przy zębach - tutaj za pomocą nożyka do warzyw delikatnie wycinamy każdy element.

Po wycięciu dynia powinna się tak prezentować:


Do gotowego dyniora wkładamy świeczkę lub najlepiej wkład LED do znicza - dynia nie będzie się grzała i tym sposobem dłużej będzie cieszyć nam oko :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...