niedziela, 2 sierpnia 2015

Zrób to sam: Rustykalna drabina


Stała biedna, porzucona na targowisku... Zachlapana farbą, nadszczerbiona i przez nikogo nie chciana... Postanowiłam - przygarniam! A noż się przyda do ogrodu lub do malowania... Cena 20zł zdecydowania przyśpieszyła mój wybrór i tak stałam się posiadaczką starej drewnianej drabiny :)

Przytagrałam ją do domu i tak stała kilka dni - nie wiedząc jak się za nią zabrać. Aż się doczekała... Pewnego dnia wstałam i wpadłam na pomysł pomalowania jej na preświtujący biały kolor. Aktualnie mieszkam jeszcze w bloku, więc wstawiłam ją do ogródka przed balkonem i zaczęłam zdzierać farbę. Ludzie patrzyli się trochę na mnie dziwinie i pytali z niedowierzaniem - po cóż Ci taka stara zdezelowana drabina... Ale ja już wiedziałam, że będzie z niej cudny plan stołów... :)


Na początku zabrałam się na zdzieranie białej farby - najlepszy do tego okazał się zwykły nożyk. Następnie całość przetarłam papierem ściernym i umyłam wodą - używając do tego gąbki do mycia naczyń.

 

Tak wyglądała oczyszczona drabinaKiedy drabina wysychała, ja zabrałam się za rozrabianie farby. Do słoika 0,5l wlałam dosłownie 100 ml białej akrylowej matowej farby i tyle samo wody. Czyli stosunek 1:1 farby do wody.

Za pomocą cienkiego pędzelka nakładałam farbę na całej drabinie. Pokryłam ją kilkoma warstawami rozwodnionej farby - tak aby przykryć wszystkie drewniane elementy. Farbą pomalowałam również metalowy zawias oraz drut podtrzymujący.Odstawiłam drabinę do wyschnięcia. Kolejnym krokiem było przecieranie - za pomocą papieru ściernego o drobnej gramaturze przecierałam wszystkie "wystające" elementy, czyli boki stopni i konstrukcji.Aktualnie drabina używana jest na weselach jako plan stołów ;) 

(zdjęcia PNM Photography)I wiecie co.... Wczoraj kupiłam drugą - wyższą drabinę.... :)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...